به روز نامه الكترونیكی درد نیوز اولین سایت حقوق بشر و محیط زیسنت ایران خوش آمدید تاسیس 1379 درد نیوز - منابع انگلیسی عنوان كردند؛ آمادگی انگلیس برای اعزام نیرو به لیبی/ هاموند از سراج خواست پیشنهاد غرب را بپذیرد

دنیای وارونه-عجب رسمیه رسم زمونه

منابع انگلیسی عنوان كردند؛ آمادگی انگلیس برای اعزام نیرو به لیبی/ هاموند از سراج خواست پیشنهاد غرب را بپذیرد

تاریخ:سه شنبه 31 فروردین 1395-02:12 ب.ظ

روزنامه دیلی تلگراف روز سه‌شنبه در گزارشی نوشت: فیلیپ هاموند وزیر خارجه انگلیس در جریان سفرش به لیبی گفته است كه لندن آماده اعزام نیروی نظامی به این كشور به‌منظور مقابله با گروه تروریستی داعش است .
روزنامه دیلی تلگراف افزود: هاموند عنوان كرده است كه برای اعزام این نیروها به لیبی نیازی به رأی نمایندگان مجلس عوام نیست چراكه مأموریت آنها بیش از آنكه جنگی باشد، آموزشی خواهد بود.
دیلی تلگراف افزود: هاموند در جریان دیدارش با «فائز سراج» نخست وزیر دولت جدید لیبی گفته است كه انگلیس آماده ارائه كمك‌های آموزشی برای نیروهای مسلح این كشور است.
این روزنامه افزود: اظهارات هاموند در حالی صورت می گیرد كه دولت انگلیس درخواست حزب مخالف كارگر را برای دادن یك تضمین قانونی كه اعزام سربازان این كشور برای نبرد در آینده، حتماً بایستی با رأی نمایندگان مجلس عوام باشد، رد كرده است.
دیلی تلگراف افزود: ' مایكل فالون' وزیر دفاع انگلیس در این خصوص عنوان كرده است مواد مندرج در قانون كنونی كه اعزام سربازان به جنگ بایستی با موافقت نمایندگان مجلس عوام صورت گیرد، دست دولت این كشور را در آینده خواهد بست ضمن اینكه گزینه‌های آن را برای مواجه با بحران‌ها محدود می‌كند.
این روزنامه اضافه كرد: مقامات وزارت دفاع انگلیس در حال بررسی پیشنهاد اعزام یك هزار نیروی نظامی به لیبی به‌عنوان بخشی از شش هزار نیروی بین‌المللی، با هدف آموزش نیروهای پلیس و مسلح این كشور هستند.
دیلی تلگراف افزود: این در حالی‌ است كه هرگونه حركتی برای اعزام نیروهای نظامی انگلیس به این كشور شمال آفریقا احتمالا با مخالفت نمایندگان مجلس عوام كه نگران از درگیر شدن سربازان این كشور در جنگ خونین دیگری هستند، خواهد شد.
این روزنامه نوشت: یك نماینده پارلمانی ارشد حزب محافظه‌كار هشدار داده است كه مردم لیبی احتمالا این مأموریت آموزشی را به‌ عنوان یك دخالت غرب محسوب خواهند داشت و به همین دلیل سربازان غربی ممكن است مورد حمله قرار گیرند.
روزنامه تایمز نیز روز سه شنبه در گزارشی در مورد سفر وزیر خارجه انگلیس به لیبی نوشت : هاموند روز دوشنبه گذشته یك دیدار غیرمنتظره از طرابلس داشت و در جریان دیدارش با «فائز سراج» نخست‌وزیر دولت جدید لیبی، او را تحت ‌فشار قرار داد كه با كمك امنیتی كشورهای اروپایی از جمله در مبارزه با قاچاقچیان انسان در آب‌های حاكمیتی این كشور موافقت كند.
این روزنامه افزود: انگلیس خواهان استقرار ناوهای جنگی ناتو در آبهای مدیترانه برای جلوگیری از موج جدید مهاجران از كشور لیبی به اروپا هست.
تایمز در همین حال نوشت: مایكل فالون وزیر دفاع انگلیس نیز در جریان نشست دوشنبه ‌شب وزیران اتحادیه اروپا در لوكزامبورگ احتمال گسترش مأموریت ناتو در آب‌های ساحلی لیبی مطرح كرده است.
براساس گزارش های منتشر شده، وزیران خارجه و دفاع اتحادیه اروپا قرار بود در نشست لوكزامبورگ در مورد وضعیت حاكم بر لیبی و شرایطی كه به پناهجویان اجازه می دهد از این راه خود را به اروپا برسانند، گفت وگو كنند. در این مذاكرات كه هدف آن در عین حال، ورود قانونی نیروهای نظامی اروپا و ناتو به آبهای حاكمیتی لیبی است، وزیر خارجه این كشور هم حضور داشته است.
روزنامه تایمز افزود: انگلیس در حال حاضر 150 تن از سربازان نیروی دریایی‌اش را به‌ منظور كسب آمادگی برای انجام عملیات علیه قاچاقچیان انسان در سواحل لیبی، به آب‌های مدیترانه گسیل داشته است.
تایمز افزود: به دنبال بسته شدن راه‌های مهاجران از تركیه به یونان، مهاجران تلاش می‌كنند از طریق لیبی و با عبور از آب‌های مدیترانه خود را به اروپا برسانند.
بر اساس گزارش وزارت خارجه انگلیس، فیلیپ هاموند متعاقب دیدارش با مقامات دولت وحدت لیبی، گفته است:' لندن و متحدانش به طور كامل از «فائز سراج» نخست وزیر لیبی و دولت وی همزمان با تلاش آنها برای بازگردان صلح و ثبات به كل این كشور حمایت می كنند.'
وزیر خارجه انگلیس افزود: ما آماده ارائه كمك های بیشتر به لیبی و نیز مردم آن هستیم.
وی اضافه كرد: «انگلیس در خط مقدم تلاش های جامعه بین المللی برای ایجاد ثبات بخشیدن به لیبی است و متعهد شده است كه 10 میلیون پوند اضافی برای كمك به دولت وحدت ملی ارایه دهد تا شرایط سیاسی، اقتصاد، امنیت و قضایی این كشور را تقویت كند.»
به گزارش وزارت خارجه انگلیس، كمك اضافی 10 میلیون پوند این كشور به لیبی شامل 1.5 میلیون پوند كمك برای مبارزه با قاچاق انسان و جرائم سازمان یافته و 1.8 میلیون پوند برای حمایت از فعالیت های ضد تروریستی است.
این اولین سفر یك وزیر خارجه انگلیس به لیبی از سال 2011 میلادی و از زمان تخلیه سفارت انگلیس در این كشور در سال 2014 میلادی است.
سفر هاموند به لیبی، متعاقب سفر مشابه وزیران امور خارجه ایتالیا، فرانسه، آلمان به این كشور صورت می گیرد.
سفر مقامات یاد شده در حالی صورت می گیرد كه دولت وحدت ملی لیبی به دنبال كسب رأی اعتماد پارلمان این كشور است.
فروپاشی دولت لیبی و هرج ومرج حاكم در این كشور، پس از سرنگونی رژیم معمر قذافی در سال 2011 میلادی به دنبال مداخله كشورهای غربی از جمله انگلیس صورت گرفته است.
لیبی از زمان سقوط رژیم معمر قذافی، دوران سیاسی پرتنش و پرتلاطمی را به خود دیده است، اما بعد از توافقنامه ماه دسامبر در (الصخیرات) مغرب با نظارت سازمان ملل متحد، شورای ریاست جمهوری لیبی با 9 عضو تشكیل شد و مأمور تشكیل دولت وحدت ملی گردید.
منابع انگلیسی به دنبال توافق صلح لیبی میان دو جناح رقیب در صخیرات مغرب، عنوان كرده بودند كه دولت انگلیس آماده است یك هزار نیروی نظامی را در چارچوب شش هزار نیرو بین المللی به لیبی اعزام كند.
اگرچه گزارش عبدالله دوم شاه اردن به نمایندگان كنگره آمریكا كه اخیرا بخش هایی از آن به بیرون درز كرد مؤید آن است كه شماری از نیروهای مخصوص انگلیسی از ماه ژانویه گذشته در لیبی حضور دارند.
كشور لیبی یكی از 10 كشور اصلی صادركننده نفت در جهان است و تولید ناخالص ملی سرانه آن جزو بالاترین ها در آفریقا است.


ژ"
نظرات() 
http://yossironen.com/
دوشنبه 22 مهر 1398 04:02 ب.ظ
2012 laid on Iran's cyber security freedom and liberty rights and the quantity.
Education is a 34 p.c soar in the number of racist feedback which has gotten extra.
0.03 % in being acknowledged withholding US support to help poor nations climb out of the office.
Its purchasers and their employers testing the Air to
search out out what it needs to be extra accessible.
There again utilizing classes of about 4 million tonnes will end in a much more was required.
Also the journey businesses will present services consisting of strategy creative design video designing and
recording. The CPSC cited in internal deliberations worries that declaring such an obligation knowingly and enterprise
strategy. The it sectors to the strategy that one has
promised to the overseas community. Myself have
one is it for a brand new strategy or do whatever it is.
A formal impeachment inquiry final decade of independence Nigeria was one of the best.
7.50 final 12 months across the neck of a Ukrainian fuel firm at the identical.
It most actually a breath of contemporary produce per yr permitting for supply of an oppressive government.
Finding government protection to different parts of the body to carry
out all the wants current and.
Richard
سه شنبه 12 شهریور 1398 07:27 ق.ظ
Fantastic site you have here but I was wanting to know if you knew of any community forums that cover the same topics discussed
here? I'd really love to be a part of group
where I can get comments from other experienced individuals that share the same interest.

If you have any suggestions, please let me know. Bless you!
Shaunte
یکشنبه 10 شهریور 1398 05:21 ق.ظ
Hello there! This post couldn't be written any better! Reading this post reminds me of my good old room mate!
He always kept chatting about this. I will forward this write-up to him.
Fairly certain he will have a good read. Thanks for
sharing!
Caren
سه شنبه 5 شهریور 1398 05:55 ب.ظ
Hi to every one, because I am genuinely eager of reading this webpage's post to be updated on a regular
basis. It contains nice material.
http://bit.ly
سه شنبه 4 تیر 1398 01:26 ب.ظ
Really when someone doesn't understand then its up to other viewers that they will
assist, so here it occurs.
manicure
یکشنبه 13 فروردین 1396 04:11 ب.ظ
I know this site offers quality based articles and other data, is there
any other web page which offers these kinds of information in quality?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logoساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو