تبلیغات
به روز نامه الكترونیكی درد نیوز اولین سایت حقوق بشر و محیط زیسنت ایران خوش آمدید تاسیس 1379 درد نیوز - فلسطین چگونه اشغال شد؟

دنیای وارونه-عجب رسمیه رسم زمونه

فلسطین چگونه اشغال شد؟

تاریخ:شنبه 19 خرداد 1397-04:26 ب.ظ

فلسطین جزء سرزمین­هایی‌ است كه اولین تمدن­های بشری را در خود جای داده و دارای قدمت هزاران ساله است، اماكن مقدس بسیاری از سه دین آسمانی در آن وجود دارد كه اهمیت آن را دو چنان می‌نماید.

تهران- الکوثر:  براساس اسناد تاریخی، اقوام اولیه‌ای كه در نقاط مختلف این سرزمین سكونت داشته‌اند، عبارتنداز: ‌آموریان، آرمیان، كنعانیان و...

بنی اسرائیل بعد از این اقوام و در بعضی نقاط فلسطین زندگی كردند، البته هم زمان با چند قبیله عبری(بنی اسرائیل) ‌اقوام دیگری نیز مانند كلدانی‌ها،‌ آشوری‌ها و... در فلسطین زندگی می‌كردند، بنابراین ادعای آنها مبنی بر حق تاریخی بر سرزمین فلسطین صحیح نمی‌‌باشد.

صهیونیست­ها بیش از یك قرن و نیم پیش برای ایجاد اتحاد بین یهودیان سراسر دنیا حركت خود را آغاز كردند، آن‌ها در ابتدا شعار وطن یهودی در آرژانتین یا یكی از كشورهای آفریقایی (بیشتر اوگاندا مطرح بود) سردادند ولی بعدها این شعار برای همراهی و هماهنگ­تر كردن یهودیان سراسر دنیا (با دادن بار اعتقادی) متوجه فلسطین به عنوان سرزمین موعود! یهود شد.

این سرزمین تا زمان خلیفه دوم در دست رومی‌ها بود كه بوسیله پیمان‌نامه با صلح و آرامش و بدون خون‌ریزی بدست مسلمانان فتح شد و تا آخر دوران عثمانی‌ها جزء قلمرو حكومت‌های اسلامی و منطقه‌ای با اكثریت مسلمان و بدون هیچ مزاحمتی برای سایر ادیان بود.

سئوالی که در اینجا مطرح است این است که چرا صهیونیست ها خاورمیانه را انتخاب کردند؟

دلیل اول اینکه همه ادیان آسمانی که مردم را به توحید دعوت کردند ، پیامبران عظیم الشانی که مبعوث شدند ، به دنیا آمدند و به شهادت رسیدند ، در خاورمیانه قد علم کردند . حساسیت دوم موضوع نفت و انرژی است ، به طوریکه ۷۵% انرژی دنیا از خاورمیانه در حال تردد است .

عامل سوم اینکه خاور میانه قلب جهان اسلام است . این منطقه تراکم مسلمانان دنیا را در خود جای داده است و مسلمانان با توجه به دستورات دینی خود که آن ها را به خود اتکایی از مسیحیان و یهودیان و دوری از تبعیت از آن ها تشویق می کندو برعکس غربی ها مایل به تسلط بر تمام مردم دنیا از جمله مسلمانان بودند ، بنابراین برای تسلط و کنترل هرچه بیشتر مسلملنان به این نتیجه رسیدند که یهودیان را در این منطقه مستقر نمایند.

. عامل چهارم : موقعیت جفرافیایی است . جغرافیای خاورمیانه به گونه ای است که محل تلاقی چند قاره دنیا است در واقع قلب آسیا ، افریقا و اروپا است . نمی توان امروز از اقتدار سخن گفت ولی خاورمیانه را نادیده گرفت .

لذا وضعیت و مراحل اشغال این سرزمین مقدس به چهار مرحله تقسیم می­شود:‌

1. پیش از اشغال انگلیسی­ ها

تعداد یهودیان [در فلسطین] از 56 هزار نفر [یعنی معادل] 8درصد در مقابل 644 هزار فلسطینی، [معادل] 92 درصد تجاوز نمی‌كرد و میزان اراضی آنان هم به 2درصد می­رسید.

نخستین موج مهاجرت یهودیان در سال 1882میلادی(1261هجری شمسی) آغاز شد و تعداد مهاجران تا 1903 میلادی(1272هجری شمسی) به حدود 20 هزار نفر رسید.[در جنگ جهانی اول دولت عثمانی شكست خورده و كشور عثمانی تجزیه شده و بین قدرتهای بزرگ آن دوران، فرانسه و انگلیس تقسیم می‌شود] پس از اشغال فلسطین توسط انگلیس، در آوریل 1917میلادی(1286 هجری شمسی) بالفور ( وزیر امور خارجه انگلیس) وعده ایجاد میهن ملی یهود را در فلسطین به یهودیان وعده داد. 

پس از جنگ جهانی اول در سال 1919 میلادی مقارن با 1218 شمسی با شكست عثمانی و تجزیه این سرزمین پهناور اسلامی سرزمین فلسطین با توطئه انگلیسی‌ها به قیمومیت«سرپرستی» انگلیس در می‌آید.

قیمومیت یعنی اینكه مردم سرزمین آنقدر عقب مانده باشند كه نتوانند خود را اداره كنند،‌ بنابراین كشوری‌كه توانمند است می‌آید و به حساب كمك به آن سرزمین حكومت می‌كند و مردم آن سرزمین را در حكومت داری توانمند می‌كند و سرآخر سرزمین را به مردم همان سرزمین می‌سپارد

انگلیسی‌ها كه صهیونیست­های یهودی در آن نفوذ داشتند، در دوران قیمومیت اقدام به واگذاری زمین­های فلسطین به آژانس یهود كردند، در این بین این آژانس تلاش می‌كرد علاوه بر زمین­هایی كه انگلیسی‌ها به آنها می‌دهند با مسلمانان وارد معامله شوند و زمینهای آنها را خریداری كنند، از آنجا كه علمای وقت به اندیشه شوم این یهودیان پی برده بودند، ضمن آگاه ساختن مسلمانان،‌ حكم ارتداد و كشتن افرادی كه زمینهای خود را به یهودیان می­فروشند صادر كردند. صهیونیست‌ها به ناچار یا با ظاهری مسلمان و یا توسط وكلای مسیحی زمینهایی را از مسلمانان خریداری كردند با این حال تا سال 1948 یعنی 60 سال پیش كه انگلیسی­ها این سرزمین را ترك كرده و به صهیونیست­ها واگذار كردند و آنها اعلامیه استقلال اسرائیل را صادر كردند، نزدیك به 6/6 درصد كل سرزمین فعلی فلسطین را در اختیار داشتند در حالیكه قبل از اشغال فلسطین یهودیان تنها 2 درصد فلسطین را در اختیار داشتند. 

و اما پس از 1948 یك رشته اتفاقاتی رخ می‌دهد كه اسرائیل مناطق بیشتری را در اشغال خود در می‌آورد كه مهمترین آنها جنگ 1948 و 1967 است.

2. صدور قطعنامه سازمان ملل

صدور قطعنامه سازمان ملل متحد در 29/11/1947 در مورد تقسیم فلسطین به دو كشور فلسطینی و یهودی و تجزیه 54 درصد از سرزمین فلسطین.  54 درصد به صهیونیستها تعلق گرفت و مابقی به فلسطینیان.

3. از جنگ 1948 تا جنگ 1967

صهیونیست­ها در روز 15/5/1948، ساعاتی پس از اعلام پایان قیمومیت انگلیس، برپایی دولت خود را اعلام كردند و جنگ بین باندهای تروریستی صهیونیستی و فلسطینیان آغاز شد،ارتش­های عربی به حمایت از ملت فلسطین وارد نبرد با صهیونیست­ها شدند ولی چون آمادگی برای این جنگ نداشتند، شكست خوردند، البته وابستگی این ارتش‌ها به ویژه فرماندهان آن‌ها به استعمار انگلیس نیز در ناكارآمدی آنان بسیار مؤثر بود.

« پس از اعلام موجودیت رژیم اشغالگر قدس و توسط بن گوریون، اولین جنگی كه این رژیم علیه فلسطین و كشورهای عربی منطقه به راه انداخت به جنگ 1948 معروف است. در طی این جنگ صهیونیستها 78 درصد كل خاك فلسطین را به اشغال خود در آوردند. در اثر این جنگ، نخستین مرحله آوارگی بزرگ مسلمانان فلسطین به وقوع پیوست. طی آن حدود یك میلیون فلسطینی از مجموع یك میلیون و نهصد هزار فلسطینی در آنزمان آواره شدند. حدود 200000 تن از مسلمانان فلسطین به نوار غزه مهاجرت كردند و 496000 تن به اردن و 100000 تن به لبنان و 85000 تن به سوریه و 20000 تن به مصر و عراق كوچ كردند»، «در سالهای 1953 و 1950 کنست رژیم صهیونیستی قوانینی را مبنی بر مصادره اراضی فلسطینی ها به تصویب رساند.»

هنگام شروع جنگ 1948 تعداد فلسطینیان به 000/056/2 در مقابل 000/650 یهودی می­رسید. بخش اعظم افزایش جمعیت یهودی در اثر مهاجرت‌های مورد حمایت نیروهای اشغالگر انگلیسی بوده‌‌است. یهودیان كه تنها 66/5 درصد از اراضی فلسطین را در اختیار داشتند، در طول دوره قیمومیت انگلیس، ‌بر 11 درصد از سرزمین و از جمله 191 روستا و 7 شهر با زور مستولی شدند. سرانجام با اشغال تقریباً 4/3 (سه چهارم) خاك فلسطین در جنگ 1948، نیمی از فلسطینیان از سرزمین و خانه و كاشانه خود رانده شدند و به صورت آوارگان در اردوگاه­ها به حیات خود ادامه دادند.

4. پس از جنگ 1967م (1346ش) اعراب و اسرائیل معروف به جنگ شش روزه

صهیونیست­ها در جنگ ژوئن 1967م با قیمانده فلسطین را همراه با شبه جزیره سینای مصر و ارتفاعات جولان سوریه به اشغال خود درآوردند. مجموع سرزمین­های عربی زیر سلطه صهیونیست‌ها به 89359 كیلومتر مربع یعنی چهار برابر زمینهای اشغال شده پیش از جنگ 1967م رسید. پیش از جنگ، فلسطینی­ها 25/2میلیون نفر یعنی 70 درصد از جمعیت را در مقابل 30 درصد یهودیان- كه این درصد در اثر مهاجرت یهودیان از سراسر دنیا بود- تشكیل می­دادند. در طول این جنگ بیش از 410 هزار فلسطینی آواره شدند.اسكان صهیونیست‌ها در كرانه باختری و نوار غزه با احداث نخستین شهرك به نام كفر عتصیون در كرانه باختری در 25/11/67 آغاز شد و تنها در سال اول اشغال، 14 شهرك احداث و 12270 مهاجر یهودی در آن­ها اسكان یافتند.

5. آخرین جنگ اعراب و اسرائیل و آغاز روند سازش

انور سادات، رئیس ­جمهور مصر اولین دولتمرد عربی بود كه پس از جنگ 1973م[13][10] (1352هـ .ش) اعراب و اسرائیل معروف به جنگ رمضان با اسرائیل سازش كرد و آن­ را به رسمیت شناخت و با عقد قرارداد سازش (كمپ دیوید) با این رژیم، موجبات یاس و ناامیدی امت عربی را در مبارزه با اسرائیل و آزادسازی فلسطین فراهم كرد. حضرت امام(ره) بارها این حركت خائنانه به آرمان فلسطین و امت اسلامی را تقبیح كردند. ایشان در موضع خود نسبت به صلح انورسادات فرمودند: «من جداً اقدامات انورسادات ( توافقات كمپ دیوید) را محكوم می‌كنم، سادات با قبول صلح با اسرائیل وابستگی خود را به دولت استعمارگر آمریكا آشكارتر نمود و ملت مصر باید دست این خیانتكار _انورسادات_ را از كشور خود قطع كند و ننگ سرسپردگی به آمریكا و صهیونیسم را از ملت بزداید

نقش ایران چه تأثیری در حركت و پیروزی­های ملت فلسطین داشته است؟

بی­ تردید انقلاب اسلامی ایران نه تنها در انقلاب اسلامی مردم فلسطین نقش بسزایی داشته، بلکه نقش محوری در بیداری و هوشیاری جهان اسلام نیز داشته است. انقلاب اسلامی ایران تبدیل به الگویی برای اسلام‌خواهی، استكبارستیزی و آرمان تشکیل حکومت اسلامی در بین ملت‌های اسلامی شده به گونه‌ای که اردوگاه غرب و سران غیر مردم­سالار عرب را به چالش و واکنش کشانده‌است. آن‌ها به خوبی دریافتند که بیداری جهان اسلام با این همه پتانسیل به ضرر غرب و استمرار حکومت سران غیر مردم سالار عرب خواهد بود. انقلاب اسلامی تأثیر عمیقی برملت مسلمان فلسطین در زمینه بازگشت به آموزه­ های دین، امیدوار شدن به توانایی­های خود، الگو قرار دادن نظام اسلامی توسط مبارزان فلسطینی، قرار دادن مسجد به عنوان پایگاه اصلی مبارزه با دشمنان، سامان دادن وحدت بر محور اسلام و شكل­گیری گروههای جهادی (چون حماس و جهاد اسلامی) به جای گذاشته است كه انتفاضه، محصول تأثیرپذیری مبارزات ملت فلسطین از انقلاب اسلامی است. مدیریت بحران فلسطین تا مدت مدیدی به دست دولت‌های عربی و رهبران سازمان‌های چریکی فلسطینی قرار داشته است ولی آن‌ها نتوانسته­اند در معادله موجود تغییری پدید آورند. با پیروزی انقلاب اسلامی ایران و رهنمود حضرت امام خمینی(ره)که از دریچه مقاومت اسلامی و سازش ناپذیری با اسرائیل به مساله فلسطین می­نگریست، تحولات بسیاری در این مسئله بوجود آمد. پیروزی جنبش حزب­الله در لبنان مرهون اندیشه امام خمینی (ره) است. به گفته سید حسن نصرالله پایه اساس ایده مقاومتی كه در این كشور شروع شد و به حركت درآمد در عمق، قدرت، فعالیت و جدیت خود به امام خمینی (ره) بر می­گردد و اوست كه همه این ابعاد را به مقاومت بخشید و عقب­نشینی بدون قید و شرط رژیم صهیونیستی در سال 2000 از این کشور، یکی از مهمترین پیروزی­های آن‌ها بر رژیم صهیونیستی است که توسط اسلام­گرایان بدست آمد. عقب­نشینی اسرائیل از نوار غزه در سال 2005 نیز مدیون جریان مقاومت اسلامی فلسطین است که در اقدام بعدی با پیروزی در انتخابات، زمام امور دولت را در دست گرفت و مشروعیت انتخاباتی را در كنار مشروعیت انقلابی از آن خود ساخت. این تحولات عمدتاً مدیون تفکر امام خمینی(ره) است که اندیشه اسلام انقلابی و مبارزه را اساس حرکت برای آزدسازی فلسطین قرار داد و جریان مقاومت اسلامی را در منطقه گسترش داد. رهبر شهیدجنبش جهاد اسلامی دکتر فتحی شقاقی در رابطه با نقش انقلاب ایران و تأثیر آن بر مبارزات مردم فلسطین گفته است:« هیچ چیز به اندازه انقلاب امام خمینی(ره) نتوانست ملت فلسطین را به هیجان آورد و احساسات آن­ها را برانگیزد و امید را در دل­هایشان زنده كند. با پیروزی انقلاب ­اسلامی ما به خود آمدیم و دریافتیم كه آمریكا و اسرائیل نیز قابل شكست هستند، ما فهمیدیم كه با الهام از دین اسلام می­توانیم معجزه كنیم و از این رو ملت مجاهدمان در فلسطین، انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی را به دیده تقدیر می­نگرند و امام خمینی(ره) را از رهبران جاوید تاریخ اسلام می­دانند.
ژ"
نظرات() 
new balance 890 white sky blue
چهارشنبه 22 اسفند 1397 06:13 ب.ظ
<a href="http://www.bennettgroupconsulting.top/28/jordan-retro-13-cheetah-print ">jordan retro 13 cheetah print</a><a href="http://www.bennettgroupconsulting.top/29/new-balance-574-red-purple-new-balance-us574m71-grey-red-purple-yellow-womens-running-shoes ">new balance 574 red purple new balance us574m71 grey red purple yellow womens running shoes</a><a href="http://www.bennettgroupconsulting.top/3/nike-jordans-vortex ">nike jordans vortex</a><a href="http://www.bennettgroupconsulting.top/30/jordan-shoes-11-12-package ">jordan shoes 11 12 package</a>
new balance 890 white sky blue http://www.bennettgroupconsulting.top/21/new-balance-890-white-sky-blue
nike lace up running sneaker womens nike free 4.0 flyknit
چهارشنبه 22 اسفند 1397 06:11 ب.ظ
<a href="http://www.refuelyourzestlcs.com/201410/nike-air-max-95-110 ">nike air max 95 110</a><a href="http://www.refuelyourzestlcs.com/201411/nike-kobe-9-low-womens-black-grey ">nike kobe 9 low womens black grey</a><a href="http://www.refuelyourzestlcs.com/201412/nike-zoom-structure-19-womens-green-white ">nike zoom structure 19 womens green white</a><a href="http://www.refuelyourzestlcs.com/201501/nike-kd-7-womens-black-purple ">nike kd 7 womens black purple</a>
nike lace up running sneaker womens nike free 4.0 flyknit http://www.uxacademy.org/201501/nike-lace-up-running-sneaker-womens-nike-free-4.0-flyknit
jordan 6 rings purple ultra violet
چهارشنبه 22 اسفند 1397 06:09 ب.ظ
<a href="http://www.closetsscottsdale.com/13/nike-air-force-1-high-supreme-bakin-university-red-black ">nike air force 1 high supreme bakin university red black</a><a href="http://www.closetsscottsdale.com/14/mens-asics-gel-quantum-360-red-silver-mens-asics-gel-quantum-360-red ">mens asics gel quantum 360 red silver mens asics gel quantum 360 red</a><a href="http://www.closetsscottsdale.com/15/purple-black-and-white-nike-air-max-nike-air-max-90-sample-white-purple-black ">purple black and white nike air max nike air max 90 sample white purple black</a><a href="http://www.closetsscottsdale.com/16/adidas-neo-ventilation-red-silver ">adidas neo ventilation red silver</a>
jordan 6 rings purple ultra violet http://www.lahuerta41.top/10/jordan-6-rings-purple-ultra-violet
nike zoom ambassador red white
چهارشنبه 22 اسفند 1397 06:09 ب.ظ
<a href="http://www.die-therapeuten-berlin.top/35/air-jordan-11-concord-og-where-to-buy-air-jordan-11-concord ">air jordan 11 concord og where to buy air jordan 11 concord</a><a href="http://www.die-therapeuten-berlin.top/36/nike-wmns-air-force-1-high-wheat-release-date ">nike wmns air force 1 high wheat release date</a><a href="http://www.die-therapeuten-berlin.top/37/adidas-js-license-plate-south-beach-x-jeremy-scott-another-look ">adidas js license plate south beach x jeremy scott another look</a><a href="http://www.die-therapeuten-berlin.top/38/retro-jordans-95-for-sale-nike-free-haven-3.0-men-s ">retro jordans 95 for sale nike free haven 3.0 men s</a>
nike zoom ambassador red white http://www.die-therapeuten-berlin.top/23/nike-zoom-ambassador-red-white
nike zoom kd iv
چهارشنبه 22 اسفند 1397 06:08 ب.ظ
<a href="http://www.bloodybite.top/39/white-chuck-taylors-converse ">white chuck taylors converse</a><a href="http://www.bloodybite.top/4/air-max-90-hyperfuse-for-cheap-nike-air-max-90-hyperfuse-independence-day ">air max 90 hyperfuse for cheap nike air max 90 hyperfuse independence day</a><a href="http://www.bloodybite.top/40/nike-air-max-90-vt-green-pink ">nike air max 90 vt green pink</a><a href="http://www.bloodybite.top/5/air-jordania ">air jordania</a>
nike zoom kd iv http://www.benenden-extra.top/5/nike-zoom-kd-iv
nike air jordan retro 6 infrared 23
چهارشنبه 22 اسفند 1397 06:08 ب.ظ
<a href="http://www.meydenbauer.club/36/air-jordan-son-of-mars-grey-green ">air jordan son of mars grey green</a><a href="http://www.meydenbauer.club/37/air-jordan-14-xiv-retro-blanc ">air jordan 14 xiv retro blanc</a><a href="http://www.meydenbauer.club/38/nike-air-max-wright-black-white ">nike air max wright black white</a><a href="http://www.meydenbauer.club/39/womens-nike-air-max-95-pink ">womens nike air max 95 pink</a>
nike air jordan retro 6 infrared 23 http://www.spacebounder.top/17/nike-air-jordan-retro-6-infrared-23
nike air flight 89 blackout nike air flight 89 blackout
چهارشنبه 22 اسفند 1397 06:08 ب.ظ
<a href="http://www.locksmith-colorado-springs.top/32/mens-mizuno-wave-creation-14-white ">mens mizuno wave creation 14 white</a><a href="http://www.locksmith-colorado-springs.top/33/nike-free-trainer-5.0-oklahoma-release-reminder-nike-free-trainer-5.0-nrg-oklahoma ">nike free trainer 5.0 oklahoma release reminder nike free trainer 5.0 nrg oklahoma</a><a href="http://www.locksmith-colorado-springs.top/34/womens-nike-shox-deliver-orange-pink ">womens nike shox deliver orange pink</a><a href="http://www.locksmith-colorado-springs.top/35/barcelona-nike-air-max ">barcelona nike air max</a>
nike air flight 89 blackout nike air flight 89 blackout http://www.petsburgh.club/40/nike-air-flight-89-blackout-nike-air-flight-89-blackout
kobe 9 galaxy for sale
چهارشنبه 22 اسفند 1397 06:07 ب.ظ
<a href="http://www.twodayhomeimprovements.top/18/reebok-shaq-attaq-modern-yellow-spark ">reebok shaq attaq modern yellow spark</a><a href="http://www.twodayhomeimprovements.top/19/air-max-90-with-full-air-bubble-air-max-90-with-jeans ">air max 90 with full air bubble air max 90 with jeans</a><a href="http://www.twodayhomeimprovements.top/2/nike-air-roshe-run-hyperfuse-red ">nike air roshe run hyperfuse red</a><a href="http://www.twodayhomeimprovements.top/20/flyknit-lunar-2-price ">flyknit lunar 2 price</a>
kobe 9 galaxy for sale http://www.refuelyourzestlcs.com/201704/kobe-9-galaxy-for-sale
nike hyperrev 2016 white grey
چهارشنبه 22 اسفند 1397 06:05 ب.ظ
<a href="http://www.eclinica.org/201505/womens-air-jordan-retro-7-purple-green ">womens air jordan retro 7 purple green</a><a href="http://www.eclinica.org/201506/nike-air-max2-cb-94-orange ">nike air max2 cb 94 orange</a><a href="http://www.eclinica.org/201507/nike-lunar-hyperquickness-kaina ">nike lunar hyperquickness kaina</a><a href="http://www.eclinica.org/201508/vibram-fivefingers-kso-green-gold ">vibram fivefingers kso green gold</a>
nike hyperrev 2016 white grey http://www.menprocess.com/8/nike-hyperrev-2016-white-grey
math playground green mission
پنجشنبه 25 بهمن 1397 07:11 ق.ظ
Good post, thank for sharing
happywheels247
پنجشنبه 25 بهمن 1397 07:11 ق.ظ
I like the post, thank
nike little kids air max 90
چهارشنبه 24 بهمن 1397 09:05 ب.ظ
<a href="http://www.whiteelephantchristmas.com/10/green-jordans-on-sale-authentic-jordans-on-sale ">green jordans on sale authentic jordans on sale</a><a href="http://www.whiteelephantchristmas.com/11/nike-air-safari-premium-black-gbr-track-and-field-pack ">nike air safari premium black gbr track and field pack</a><a href="http://www.whiteelephantchristmas.com/12/nike-air-max-2014-womens-ebay-cheap-nike-air-max-2014 ">nike air max 2014 womens ebay cheap nike air max 2014</a><a href="http://www.whiteelephantchristmas.com/13/black-history-month-1s ">black history month 1s</a>
nike little kids air max 90 http://www.mobile-development-companies.com/3/nike-little-kids-air-max-90
release reminder clot x converse first string pro leather ox
چهارشنبه 24 بهمن 1397 09:04 ب.ظ
<a href="http://www.artsignia.com/201409/new-balance-890-white-yellow ">new balance 890 white yellow</a><a href="http://www.artsignia.com/201410/nike-zoom-all-out-flyknit-oc-mens-shoes-multicolor ">nike zoom all out flyknit oc mens shoes multicolor</a><a href="http://www.artsignia.com/201411/nike-air-force-1-low-gs-2013-hyper-pink-black ">nike air force 1 low gs 2013 hyper pink black</a><a href="http://www.artsignia.com/201412/nike-free-tr-white-green ">nike free tr white green</a>
release reminder clot x converse first string pro leather ox http://www.buyukmarkalar.com/1/release-reminder-clot-x-converse-first-string-pro-leather-ox
nike air jordan retro 5 red and black
چهارشنبه 24 بهمن 1397 09:04 ب.ظ
<a href="http://www.evolvethroughmovement.top/31/retro-1-shattered-backboard-reverse ">retro 1 shattered backboard reverse</a><a href="http://www.evolvethroughmovement.top/32/nike-air-force-1-green-and-white-nike-air-force-1-green-2 ">nike air force 1 green and white nike air force 1 green 2</a><a href="http://www.evolvethroughmovement.top/33/new-2013-retro-jordans-size-9 ">new 2013 retro jordans size 9</a><a href="http://www.evolvethroughmovement.top/34/shoe-city-jordan-to-buy-online ">shoe city jordan to buy online</a>
nike air jordan retro 5 red and black http://www.france-loiret.top/18/nike-air-jordan-retro-5-red-and-black
ronnie fieg x asics gel saga neptunes kithstrike release
چهارشنبه 24 بهمن 1397 09:04 ب.ظ
<a href="http://www.france-loiret.top/13/air-jordan-1-premier-apparel ">air jordan 1 premier apparel</a><a href="http://www.france-loiret.top/14/nike-air-force-1-burgundy-suede ">nike air force 1 burgundy suede</a><a href="http://www.france-loiret.top/15/solar-red-air-max-90s ">solar red air max 90s</a><a href="http://www.france-loiret.top/16/adidas-15.3-messi-exclusive-fg-soccer-boots-blue-silver-black ">adidas 15.3 messi exclusive fg soccer boots blue silver black</a>
ronnie fieg x asics gel saga neptunes kithstrike release http://www.zonasonora.com/33/ronnie-fieg-x-asics-gel-saga-neptunes-kithstrike-release
new england patriots nike air max
چهارشنبه 24 بهمن 1397 09:03 ب.ظ
<a href="http://www.furnacerepaircopperfield.net/13/nike-air-max-90-galaxy-custom-painted-custom-nike-air-max-90-kill-bill-graffiti-yellow-blood-style-unikat-airbrush ">nike air max 90 galaxy custom painted custom nike air max 90 kill bill graffiti yellow blood style unikat airbrush</a><a href="http://www.furnacerepaircopperfield.net/14/nike-dunk-sky-hi-hi-top-trainers ">nike dunk sky hi hi top trainers</a><a href="http://www.furnacerepaircopperfield.net/15/nike-air-max-fusion-jordan ">nike air max fusion jordan</a><a href="http://www.furnacerepaircopperfield.net/16/nike-huarache-ultra-sky-blue-white ">nike huarache ultra sky blue white</a>
new england patriots nike air max http://www.anarcocapitalismo.org/201512/new-england-patriots-nike-air-max
chaussures femme adidas x yohji yamamoto3 y kohna collection noir blanc
سه شنبه 22 آبان 1397 09:12 ب.ظ
<a href="http://www.2californiaskinlaser.top/1/air-jordan-5-fusion-low-top ">air jordan 5 fusion low top</a><a href="http://www.2californiaskinlaser.top/10/champion-white-hoodie ">champion white hoodie</a><a href="http://www.2californiaskinlaser.top/11/nike-lunar-stefan-janoski-river-rock-sail-gum-light-brown ">nike lunar stefan janoski river rock sail gum light brown</a><a href="http://www.2californiaskinlaser.top/12/nike-roshe-leather-womens ">nike roshe leather womens</a>
chaussures femme adidas x yohji yamamoto3 y kohna collection noir blanc http://www.emeraldprosearch.top/5/chaussures-femme-adidas-x-yohji-yamamoto3-y-kohna-collection-noir-blanc
air max 90 pack suede air max 90 essential
سه شنبه 22 آبان 1397 09:11 ب.ظ
<a href="http://www.bitesbliss.top/28/nike-cortez-blue-suede-nike-cortez-blue-leather-and-suede-classic ">nike cortez blue suede nike cortez blue leather and suede classic</a><a href="http://www.bitesbliss.top/29/vibram-fivefingers-classic-yellow-green ">vibram fivefingers classic yellow green</a><a href="http://www.bitesbliss.top/3/nike-kwazi-on-sale ">nike kwazi on sale</a><a href="http://www.bitesbliss.top/30/jordan-11-gold-price ">jordan 11 gold price</a>
air max 90 pack suede air max 90 essential http://www.ferme-hotel.top/4/air-max-90-pack-suede-air-max-90-essential
acheter chaussures nike roshe run hyp qs homme orange sombrebleu
سه شنبه 22 آبان 1397 09:11 ب.ظ
<a href="http://www.segurosbcn.top/1/nike-lunar-gato-ii-volt-black-white-indoor-soccer-shoes ">nike lunar gato ii volt black white indoor soccer shoes</a><a href="http://www.segurosbcn.top/10/nike-air-max-thailand ">nike air max thailand</a><a href="http://www.segurosbcn.top/11/authentic-jordan-13-fusion-blogspot-authentic-jordan-13-he-got-game ">authentic jordan 13 fusion blogspot authentic jordan 13 he got game</a><a href="http://www.segurosbcn.top/12/nike-internationalist-blue-and-orange-mens-nike-internationalist-blue-white ">nike internationalist blue and orange mens nike internationalist blue white</a>
acheter chaussures nike roshe run hyp qs homme orange sombrebleu http://www.drjameslawrence.top/29/acheter-chaussures-nike-roshe-run-hyp-qs-homme-orange-sombrebleu
lunarglide 7 dames
سه شنبه 22 آبان 1397 09:11 ب.ظ
<a href="http://www.jenesuispasphotographe.top/6/air-jordan-23-flight ">air jordan 23 flight</a><a href="http://www.jenesuispasphotographe.top/7/nike-mercurial-superfly-pink-nike-mercurial-superfly-leather-ag-r-black-black-hyper-pink-pink ">nike mercurial superfly pink nike mercurial superfly leather ag r black black hyper pink pink</a><a href="http://www.jenesuispasphotographe.top/8/air-max-1-navy-blue ">air max 1 navy blue</a><a href="http://www.jenesuispasphotographe.top/9/running-air-max-2013 ">running air max 2013</a>
lunarglide 7 dames http://www.clarencedayinthepark.top/28/lunarglide-7-dames
retro jordan 11 snakeskin
سه شنبه 22 آبان 1397 09:11 ب.ظ
<a href="http://www.labrevenne.top/17/nike-air-max-audacity-basketball-nike-air-max-audacity-2016-mens-basketball-shoe ">nike air max audacity basketball nike air max audacity 2016 mens basketball shoe</a><a href="http://www.labrevenne.top/18/cheap-colorful-jordans ">cheap colorful jordans</a><a href="http://www.labrevenne.top/19/nike-air-max-knock-offs ">nike air max knock offs</a><a href="http://www.labrevenne.top/2/pink-and-gray-jordans-for-girls ">pink and gray jordans for girls</a>
retro jordan 11 snakeskin http://www.panchitoaraujo.top/2/retro-jordan-11-snakeskin
womens air jordan retro 8 blue purple
سه شنبه 22 آبان 1397 09:10 ب.ظ
<a href="http://www.espaciodhyana.top/35/cost-of-air-jordans-in-1985 ">cost of air jordans in 1985</a><a href="http://www.espaciodhyana.top/36/nike-zoom-fit-agility-flyknit-were-due-for-a-plethora-of-brand-new-nike-flyknit-zoom-agility-pairs-for-february-2015.-while-the-mu ">nike zoom fit agility flyknit were due for a plethora of brand new nike flyknit zoom agility pairs for february 2015. while the mu</a><a href="http://www.espaciodhyana.top/37/nike-air-max-95-campfire-pack-nike-campfire-pack ">nike air max 95 campfire pack nike campfire pack</a><a href="http://www.espaciodhyana.top/38/san-diego-charger-gear ">san diego charger gear</a>
womens air jordan retro 8 blue purple http://www.douglasmua.top/37/womens-air-jordan-retro-8-blue-purple
official look at the air jordan 29 river walk
سه شنبه 22 آبان 1397 09:09 ب.ظ
<a href="http://www.ibeauteous.top/13/cheap-jordan-fusion-5 ">cheap jordan fusion 5</a><a href="http://www.ibeauteous.top/14/adizero-graphic-pink ">adizero graphic pink</a><a href="http://www.ibeauteous.top/15/retro-jordans-in-size-6 ">retro jordans in size 6</a><a href="http://www.ibeauteous.top/16/nike-lebron-12-low-ep-rot-grau-ausbildung-schuhe ">nike lebron 12 low ep rot grau ausbildung schuhe</a>
official look at the air jordan 29 river walk http://www.lescreationsdevulcain.top/11/official-look-at-the-air-jordan-29-river-walk
adidas neo mesh gold orange
سه شنبه 8 آبان 1397 12:43 ق.ظ
<a href="http://www.losabogadosdeinmigracion.com/1/nike-air-max-1-blue-leopard-buy ">nike air max 1 blue leopard buy</a><a href="http://www.losabogadosdeinmigracion.com/10/nike-shox-elite-tb-basketball-shoes ">nike shox elite tb basketball shoes</a><a href="http://www.losabogadosdeinmigracion.com/11/nike-sb-stefan-janoski-green-velvet-christmas-on-feet ">nike sb stefan janoski green velvet christmas on feet</a><a href="http://www.losabogadosdeinmigracion.com/12/nike-air-max-thea-black-germany ">nike air max thea black germany</a>
adidas neo mesh gold orange http://www.princessofwallachia.com/20/adidas-neo-mesh-gold-orange
nike air max 1 wmns mint candy
سه شنبه 8 آبان 1397 12:42 ق.ظ
<a href="http://www.fightfearfaster.com/17/little-kids-pink-old-air-max ">little kids pink old air max</a><a href="http://www.fightfearfaster.com/18/supreme-chopsticks ">supreme chopsticks</a><a href="http://www.fightfearfaster.com/19/nike-air-max-plus-gs-tn-tuned-cargo-olive ">nike air max plus gs tn tuned cargo olive</a><a href="http://www.fightfearfaster.com/2/nike-womens-air-max-shake-em-up-nike-womens-air-max-360 ">nike womens air max shake em up nike womens air max 360</a>
nike air max 1 wmns mint candy http://www.aisle247.com/3/nike-air-max-1-wmns-mint-candy
nike air max army and navy army and navy academy carlsbad
سه شنبه 8 آبان 1397 12:41 ق.ظ
<a href="http://www.py-conseil.com/20/rose-femmes-noir-nouveau-colorway-air-jordan-6-grape ">rose femmes noir nouveau colorway air jordan 6 grape</a><a href="http://www.py-conseil.com/21/air-jordan-5s-for-sale-oreo-jordan-5s-for-sale ">air jordan 5s for sale oreo jordan 5s for sale</a><a href="http://www.py-conseil.com/22/mens-nike-air-vapormax-shoes-black-yellow ">mens nike air vapormax shoes black yellow</a><a href="http://www.py-conseil.com/23/light-pink-superstars-adidas ">light pink superstars adidas</a>
nike air max army and navy army and navy academy carlsbad http://www.upstudiohair.com/16/nike-air-max-army-and-navy-army-and-navy-academy-carlsbad
mens nike huarache utility black yellow
سه شنبه 8 آبان 1397 12:41 ق.ظ
<a href="http://www.fightfearfaster.com/20/mens-nike-flyknit-lunar-1-white-orange ">mens nike flyknit lunar 1 white orange</a><a href="http://www.fightfearfaster.com/21/air-jordan-3-retro-anti-fur-mid-black-orange-blue-2 ">air jordan 3 retro anti fur mid black orange blue 2</a><a href="http://www.fightfearfaster.com/22/nike-free-flyknit-5.0-grey-purple ">nike free flyknit 5.0 grey purple</a><a href="http://www.fightfearfaster.com/23/nike-jordan-build ">nike jordan build</a>
mens nike huarache utility black yellow http://www.advisorenews.com/8/mens-nike-huarache-utility-black-yellow
womens nike lebron 13 white green
چهارشنبه 2 آبان 1397 06:40 ق.ظ
<a href="http://www.healthyteengirls.com/201609/air-jordan-11-easter ">air jordan 11 easter</a><a href="http://www.healthyteengirls.com/201610/nike-shox-junior-branco-e-pink ">nike shox junior branco e pink</a><a href="http://www.healthyteengirls.com/201611/air-jordan-b-mo-gold-mint-green ">air jordan b mo gold mint green</a><a href="http://www.healthyteengirls.com/201612/air-jordan-retro-11-womens-mint-green-green ">air jordan retro 11 womens mint green green</a>
womens nike lebron 13 white green http://www.mryouthmarketing.com/201707/womens-nike-lebron-13-white-green
nike air hyperdunk 2008
چهارشنبه 2 آبان 1397 06:39 ق.ظ
<a href="http://www.holidayvactionrental.com/201505/nike-shox-superfly-r4-verde ">nike shox superfly r4 verde</a><a href="http://www.holidayvactionrental.com/201506/nike-zoom-ascention-blue-sky-blue ">nike zoom ascention blue sky blue</a><a href="http://www.holidayvactionrental.com/201507/nike-free-3.0-white-red ">nike free 3.0 white red</a><a href="http://www.holidayvactionrental.com/201508/womens-nike-free-5.0-pink-blue ">womens nike free 5.0 pink blue</a>
nike air hyperdunk 2008 http://www.bigbangpianobar.com/201711/nike-air-hyperdunk-2008
mens nike air max 90 orange
چهارشنبه 2 آبان 1397 06:39 ق.ظ
<a href="http://www.unitedwestandividedwefall.org/201609/nike-air-max-tavas-burgundy ">nike air max tavas burgundy</a><a href="http://www.unitedwestandividedwefall.org/201610/nike-kobe-9-womens-silver ">nike kobe 9 womens silver</a><a href="http://www.unitedwestandividedwefall.org/201611/nike-zoom-pegasus-31-womens-black-purple ">nike zoom pegasus 31 womens black purple</a><a href="http://www.unitedwestandividedwefall.org/201612/mens-nike-roshe-run-floral-gold-red ">mens nike roshe run floral gold red</a>
mens nike air max 90 orange http://www.banffziplinetours.com/201504/mens-nike-air-max-90-orange
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


Admin Logo
themebox Logo